首页 / 陶瓷电容器 / VJ0805V683MXXCW1BC
minImg
VJ0805V683MXXCW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ0805V683MXXCW1BC
描述:
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0805
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF