首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206A270JXACW1BC
minImg
VJ1206A270JXACW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206A270JXACW1BC
描述:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 27 pF