首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206A3R9CXJCW1BC
minImg
VJ1206A3R9CXJCW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206A3R9CXJCW1BC
描述:
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3.9 pF