首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206A560KXBPW1BC
minImg
VJ1206A560KXBPW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206A560KXBPW1BC
描述:
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1206
库存 : 21889
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 56 pF