首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206Y102KBEAT4X
minImg
VJ1206Y102KBEAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206Y102KBEAT4X
描述:
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF