首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206Y152JLBAJ32
minImg
VJ1206Y152JLBAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206Y152JLBAJ32
描述:
CAP CER 1500 PF 100V X7R 1206 PB
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF