首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206Y272MXACW1BC
minImg
VJ1206Y272MXACW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206Y272MXACW1BC
描述:
CAP CER 2700PF 50V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2700 pF