首页 / 陶瓷电容器 / VJ1206Y334MXQTW1BC
minImg
VJ1206Y334MXQTW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1206Y334MXQTW1BC
描述:
CAP CER 0.33UF 10V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.33 µF