首页 / 陶瓷电容器 / VJ1210A272KLAAJ32
minImg
VJ1210A272KLAAJ32
Vishay Vitramon
型号:
VJ1210A272KLAAJ32
描述:
CAP CER 2700 PF 50V NP0(C0G) 121
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2700 pF