首页 / 陶瓷电容器 / VJ1210Y102JBFAT4X
minImg
VJ1210Y102JBFAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ1210Y102JBFAT4X
描述:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF