首页 / 陶瓷电容器 / VJ1808A272JBAAT4X
minImg
VJ1808A272JBAAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ1808A272JBAAT4X
描述:
CAP CER 2700PF 50V NP0 1808
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2700 pF