首页 / 陶瓷电容器 / VJ1812A122KBEAT4X
minImg
VJ1812A122KBEAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ1812A122KBEAT4X
描述:
CAP CER 1200PF 500V NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF