首页 / 陶瓷电容器 / VJ1812Y182JBRAT4X
minImg
VJ1812Y182JBRAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ1812Y182JBRAT4X
描述:
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1800 pF