首页 / 陶瓷电容器 / VJ1812Y683MXPAT5Z
minImg
VJ1812Y683MXPAT5Z
Vishay Vitramon
型号:
VJ1812Y683MXPAT5Z
描述:
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
Series VJ HVArc Guard™
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF