首页 / 陶瓷电容器 / VJ1812Y684KXATW1BC
minImg
VJ1812Y684KXATW1BC
Vishay Vitramon
型号:
VJ1812Y684KXATW1BC
描述:
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ W1BC
Thickness (Max) -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.68 µF