VJ1825A273JXBAT
Vishay Vitramon
型号:
VJ1825A273JXBAT
描述:
CAP CER 0.027UF 100V NP0 1825
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.027 µF