首页 / 陶瓷电容器 / VJ2220A182JBEAT4X
minImg
VJ2220A182JBEAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ2220A182JBEAT4X
描述:
CAP CER 1800PF 500V NP0 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1800 pF