首页 / 陶瓷电容器 / VJ2220A332JXEAT00
minImg
VJ2220A332JXEAT00
Vishay Vitramon
型号:
VJ2220A332JXEAT00
描述:
CAP CER 3300PF 500V NP0 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3300 pF