VJ2225A393FXAAT
Vishay Vitramon
型号:
VJ2225A393FXAAT
描述:
CAP CER 0.039UF 50V C0G/NP0 2225
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Ratings -
Series VJ
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.039 µF