首页 / 陶瓷电容器 / VJ2225Y473MXRAT4X
minImg
VJ2225Y473MXRAT4X
Vishay Vitramon
型号:
VJ2225Y473MXRAT4X
描述:
CAP CER 0.047UF 1.5KV X7R 2225
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient X7R
Series VJ OMD
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.047 µF