VKP222MCQERUKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
VKP222MCQERUKR
描述:
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 760VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series VKP
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF