首页 / 固定电感器 / VLF10045T-6R8N5R1
minImg
VLF10045T-6R8N5R1
TDK Corporation
型号:
VLF10045T-6R8N5R1
描述:
FIXED IND 6.8UH 5.1A 21.4MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21.4mOhm Max
Series VLF
Inductance 6.8 µH