Vishay Semiconductor Opto Division
型号:
VLMP20D2G1-GS08
封装:
SMD MiniLED
批次:
-
描述:
LED GREEN CLEAR SMD MINILED SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.532
$0.532
10
$0.3249
$3.249
100
$0.18677
$18.677
1000
$0.146186
$146.186
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | 560nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Green |
| Current - Test | 2mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.20mm L x 1.40mm W |
| Millicandela Rating | 1.4mcd |
| Height (Max) | 1.40mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD MiniLED |
| Series | MiniLED |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Mfr | Vishay Semiconductor Opto Division |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Lens Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Base Product Number | VLMP20 |
| Lens Size | 1.50mm x 0.90mm |