首页 / 固定电感器 / VLS252010ET-1R0N
minImg
VLS252010ET-1R0N
TDK Corporation
型号:
VLS252010ET-1R0N
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 1UH 1.75A 84 MOHM SMD
库存 : 64814
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.75A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Series VLS
Inductance 1 µH