VLZ16-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VLZ16-GS18
封装:
SOD-80 QuadroMELF
描述:
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Series Automotive, AEC-Q101, VLZ
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 18 Ohms