首页 / 线对板 / VN10A1500000G
minImg
VN10A1500000G
Amphenol Anytek
型号:
VN10A1500000G
描述:
TERM BLK 10P SIDE ENT 2.54MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M1.6
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 10
Torque - Screw 0.15 Nm (1.3 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 18-30 AWG
Number of Levels 1
Series VN
Voltage 150 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.100" (2.54mm)
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features -
Package Bulk
Current 6 A