VNTBR11Z2001SR
Amphenol ICC (Commercial Products)
型号:
VNTBR11Z2001SR
描述:
VE-NET, 1X1, RA, UNSEAL, Z CODE
库存 : 1224
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.531" (13.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features Board Guide
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 2
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Latch Holder
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Contact Finish Thickness - Post 78.7µin (2.00µm)
Series Ve-Net
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Blue
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.083" (2.10mm)