VOF-100C-15
CUI Inc.
型号:
VOF-100C-15
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.38" H (76.2mm x 50.8mm x 35.1mm)
Number of Outputs 1
Series VOF-100C (100W)
Current - Output 1 6.66 A
Power (Watts) 100W