VOF-150-24
CUI Inc.
型号:
VOF-150-24
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 277 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency EN, FCC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.26" H (127.0mm x 76.2mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Series VOF-150 (150W)
Current - Output 1 6.3 A
Power (Watts) 150W