VOF-550-15
CUI Inc.
型号:
VOF-550-15
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 120W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Number of Outputs 1
Series VOF-550 (550W)
Current - Output 1 8 A
Power (Watts) 120W (500W Forced Air)