VOF-550C-15-CNF
CUI Inc.
型号:
VOF-550C-15-CNF
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 500W
库存 : 9
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, UKCA
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.12" L x 3.39" W x 1.69" H (130.0mm x 86.0mm x 43.0mm)
Number of Outputs 1
Series VOF-550C-CNF (550W)
Current - Output 1 33.3 A
Power (Watts) 500W