VOF-S25C-5
CUI Inc.
型号:
VOF-S25C-5
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 20W
Product Status Active
Efficiency 81%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.78" L x 1.10" W x 0.77" H (70.5mm x 27.9mm x 19.5mm)
Number of Outputs 1
Series VOF-S25C (25W)
Current - Output 1 4 A
Power (Watts) 20W