首页 / 线对板 / VQ1731500000G
minImg
VQ1731500000G
Amphenol Anytek
型号:
VQ1731500000G
描述:
TERM BLK 17P SIDE ENT 3.81MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 17
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-30 AWG
Number of Levels 1
Series VQ
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.150" (3.81mm)
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features -
Package Bulk
Current 10 A