首页 / 直流转换器 / VRB3-D48-S12-DIP
minImg
VRB3-D48-S12-DIP
CUI Inc.
型号:
VRB3-D48-S12-DIP
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 12V 3W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 1.25" L x 0.79" W x 0.39" H (31.8mm x 20.1mm x 9.9mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VRX3-DIP (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 10 Leads
Efficiency 79%