首页 / 单二极管 / VS-10ETF12THM3
minImg
VS-10ETF12THM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-10ETF12THM3
封装:
TO-220AC
描述:
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220AC
库存 : 424
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 310 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.33 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C