首页 / 单二极管 / VS-10WQ045FNTRPBF
minImg
VS-10WQ045FNTRPBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-10WQ045FNTRPBF
封装:
D-PAK (TO-252AA)
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 760pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 630 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C