VS-12TQ040-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-12TQ040-M3
封装:
TO-220AC
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC
库存 : 4545
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 900pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.75 mA @ 40 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 710 mV @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C