VS-150K10A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-150K10A
封装:
DO-205AA (DO-8)
描述:
DIODE GEN PURP 100V 150A DO205AA
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package DO-205AA (DO-8)
Current - Reverse Leakage @ Vr 35 mA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-205AA, DO-8, Stud
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.33 V @ 471 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 150A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 200°C