首页 / 单二极管 / VS-15ETH06-1PBF
minImg
VS-15ETH06-1PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-15ETH06-1PBF
封装:
TO-262AA
描述:
DIODE GEN PURP 600V 15A TO262AA
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 29 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-262AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101, FRED Pt®
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.2 V @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 15A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C