首页 / 二极管阵列 / VS-16CTQ060STRLPBF
minImg
VS-16CTQ060STRLPBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-16CTQ060STRLPBF
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 550 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 16 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 8A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)