首页 / 单二极管 / VS-183NQ100PBF
minImg
VS-183NQ100PBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-183NQ100PBF
封装:
D-67 HALF-PAK
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 180A D-67
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 4150pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-67 HALF-PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 mA @ 100 V
Series -
Package / Case D-67 HALF-PAK
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 180 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 180A