首页 / 单二极管 / VS-19TQ015S-M3
minImg
VS-19TQ015S-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-19TQ015S-M3
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO263AB
库存 : 7892
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 2000pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10.5 mA @ 15 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 360 mV @ 19 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 19A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C