VS-1N1200RA
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-1N1200RA
封装:
DO-203AA (DO-4)
描述:
DIODE GEN PURP 100V 12A DO203AA
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-203AA (DO-4)
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 mA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-203AA, DO-4, Stud
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 12A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 200°C