首页 / 单二极管 / VS-20ETF04SPBF
minImg
VS-20ETF04SPBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-20ETF04SPBF
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE GEN PURP 400V 20A TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 400 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C