首页 / 单二极管 / VS-20ETF06FP-M3
minImg
VS-20ETF06FP-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-20ETF06FP-M3
封装:
TO-220-2 Full Pack
描述:
DIODE GP 600V 20A TO220-2FP
库存 : 1885
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 160 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-2 Full Pack
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.67 V @ 60 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C