VS-20WT04FNTR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-20WT04FNTR
封装:
D-PAK (TO-252AA)
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 20A DPAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1900pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 610 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C