首页 / SCR / VS-25TTS12STRR-M3
minImg
VS-25TTS12STRR-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-25TTS12STRR-M3
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
SCR 1.2KV 25A TO263AB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 10 mA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 45 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 16 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number 25TTS12
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 350A @ 50Hz