Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-2KBB80R
封装:
2KBB
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1P 800V 1.9A 2KBB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.5675
$1.5675
10
$1.40505
$14.0505
100
$1.12936
$112.936
500
$0.927884
$463.942
1000
$0.768816
$768.816
2000
$0.715796
$1431.592
5000
$0.689282
$3446.41
10000
$0.662777
$6627.77
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 2KBB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SIP, 2KBB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 1.9 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.9 A |
| Base Product Number | 2KBB80 |