VS-30CTQ035-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-30CTQ035-M3
封装:
TO-220-3
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 760 mV @ 30 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C