首页 / 单二极管 / VS-30EPU12LHN3
minImg
VS-30EPU12LHN3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-30EPU12LHN3
封装:
TO-247AD
描述:
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO247AD
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 220 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 145 µA @ 1200 V
Series Automotive, AEC-Q101, FRED Pt®
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.68 V @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 30A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C